Založ si blog

Londýn po Brexite

Finančná Realita v Londýne

Priemerná mzda v Londýne je podľa prieskumov približne £41,000, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako slušný príjem. Avšak, keď sa pozriete bližšie na inzeráty, zistíte, že mnoho pozícií v oblasti korporátneho marketingu a videoprodukcie ponúka platy okolo £26,000.

Vysoké platy nad £41,000 sú často vyhradené pre top manažérov a obchodných manažérov. Napriek tejto realite, ak si chcete v Londýne prenajať garsonku, kde máte posteľ vedľa sporáka, musíte zarobiť minimálne £55,000, inak vám prenájom neodsúhlasia.

A to ani nehovorím o účtoch, ktoré sa platia zvlášť, vrátane londýnskej dane, ktorá je približne 200 eur len za to, že dýchate znečistený vzduch.

Minimálna mzda v Anglicku je 7.75 libier na hodinu. Za cestu metrom z jedného konca Londýna na druhý je to 10 libier.

Výzvy v Kariére Videografie

Situácia sa ešte viac komplikuje vzhľadom na zdražovanie a na to, že firmy na videoprodukciu majú stále menej peňazí. Konkurencia medzi kameramanmi je neuveriteľná, pričom tí bez portfólia sú viac než ochotní pracovať zadarmo, a tí z tretích krajín sú ochotní pracovať za almužnu.

Vzhľadom na tieto okolnosti sme s mojimi britskými kolegami zaznamenali suchoty v oblasti videoprodukcie, ako nikdy predtým. Vzťahy s biznismi sú zničené, keď sa snažia ušetriť každú libru.

Budovanie Biznisu v Náročnom Prostredí

Napriek týmto výzvam som za posledných šesť rokov v Londýne vybudovala úspešný business. Mám plno klientov, ktorým ponúkam nielen videoprodukciu, ale aj konzultácie na témy ako sociálne siete, podcasting a tréningy na natáčanie videí.

Aj keď ceny neustále rastú a náklady na život sa zdajú byť absurdné – cesta vlakom hodinu od Londýna stojí viac ako letenka na Slovensko.

Dopravné Výzvy a Znečistenie

Doprava v Londýne je ďalšou výzvou. Štrajky paralyzujú mesto, čo vytvára obrovské prekážky nielen pre obyvateľov, ale aj pre Živnostníkov ako som ja. A vzduch v londýnskom metre je tak znečistený, že dlhodobé zdravotné riziká sú vážne a reálne.

Bezdomovectvo a Ignorancia Spoločnosti

Bezdomovectvo je v Londýne všadeprítomné a vidieť ľudí spiacich na autobusových zastávkach ma vždy zasiahne. Je to obraz, ktorý som doteraz videla len v amerických filmoch. Za posledné dva roky počet bezdomovcov vzrástol o 300 percent.

Starosta Londýna, Sadiq Khan, sa ale sústreďuje na rebranding metra liniek za milióny libier, zatiaľ čo mnoho ľudí na uliciach mrzne a hladuje.

Moja skúsenosť so životom a prácou v Londýne je príbehom kontrastov. Mesto ponúka neobmedzené príležitosti pre rast a rozvoj, ale tiež čelím každodenným výzvam, ktoré testujú moju odolnosť a kreativitu.

Ak chcete sledovať moju cestu, Instagram: @nicole_ven alebo Youtube Nicole Ven Videos

Ako sa vyhnúť vyhoreniu a zostať produktívna ako živnostníčka?

20.06.2024

Už šesť rokov pracujem v Londýne na živnosť ako kameramanka, školiteľka a konzultantka. Tu sú moje skúsenosti, ako sa vyhnúť vyhoreniu a čo robiť, ak ho už pociťujete. Tento blog je pre každého, kto začína, ale aj pre tých, ktorí už tvrdo pracujú na svojom biznise. Nezáleží na situácii, musíte si pamätať, že najdôležitejšia vec pre poskytovanie najlepšieho [...]

Studená pizza a cestoviny zo sáčku za 23 eur. Moja talianska dovolenka

18.06.2024

Musím povedať ako Marián Čekovský, nie je to až tak zlé. Moja predstava bola vlastne ako z filmu s Juliou Roberts. Instagram a TikTok mi dali určitú predstavu, ako si užijem jedlo, najlepšie cestoviny a pizzu na svete. Preto som si rezervovala Airbnb v dedine, ktorá je na takom kopci, ktorý musím vyšľapať na bicykli, aby som vypálila všetky kalórie, ktoré som absorbovala. [...]

Ako zo mňa Londýn urobil asociála

11.06.2024

Nedávno som objavila vnútorné neistoty, ktoré vychádzajú z bývania vo veľkých mestách a to, čo zažívam počas môjho sólo cestovania. Len desať dní po začiatku mojej cesty som sa už veľa naučila o rôznych kultúrach a, čo je ešte dôležitejšie, o sebe samej. Očakávala som určitý sebapoznávací proces, ale nevedela som, do akej miery si uvedomím svoje vlastné [...]

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.

Chorvatsko vojensky areal

Čech, ktorému granát zabil malého syna, hľadal vojenské predmety. Prečo Chorváti neoplotili armádne cvičisko?

22.06.2024 16:15

Treba armádou využívaný areál kompletne uzavrieť alebo stačí, keď návštevníci budú používať zdravý rozum?

Grécko Rodos požiare lesné ľudia evakuácia

Turisti z jachty ohňostrojom zapálili grécky ostrov Hydra

22.06.2024 15:42, aktualizované: 17:55

Niektorí ľudia sa napriek neustálym varovaniam správajú nezodpovedne a k vzniku požiarov tak v tomto suchom a horúcom počasí prispievajú.

nicoleven

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 10575x
Priemerná čítanosť článkov: 1058x

Autor blogu

Kategórie