Založ si blog

Saudská Arábia skupuje Londýn. Prečo asi?

V roku 2001 predstavovali moslimovia 7% z celkového počtu obyvateľov Londýna. V roku 2021, teda za dve dekády, sa ich podiel na populácii zdvojnásobil a dosiahol 15%.

Tento trend naznačuje, že Británia sa pomaly, ale isto, uberá smerom k tomu, stať sa štátom s dominantnou moslimskou populáciou, pričom pôvodní Briti by mohli skončiť v pozícii menšiny.

Londýn a jeho globálny vplyv

V Londýne uvidíte vlajky Palestíny, Ameriky, Talianska a najviac ma pobavila vlajka Európskej únie. Briti mi dávajú dojem, že im fakt nič nevadí, alebo je Londýn už vlastnený prisťahovalcami?

Starosta Londýna je pôvodom Pakistanec a samozrejme moslim. Myslíte si, že je to kvôli tomu, že ho volili iba moslimovia? Rozprávala som sa s mnohými Britmi, ktorí ho volili v podstate, aby ich nenazvali rasistami.

Keď sa prechádzate ulicami Londýna, nájdete tu rôznorodých ľudí. Tento jav sa nazýva multikultúra a prináša so sebou mnohé výhody, ako napríklad lacnú pracovnú silu.

Žijem v Londýne už 6 rokov a ešte som nevidela donášača jedla na bicykli či skútri, ktorý by bol biely, a už vôbec nie Brit. Väčšinou sú to Arabi alebo Indovia, ktorí, bohužiaľ, niekedy zarábajú iba £3 na hodinu.

Multikultúra je fajn, ale nie vtedy, ak zabudnete, v akej ste krajine. Na každom rohu nájdete indickú, tureckú, arabskú reštauráciu, zatiaľ čo počet tradičných anglických podnikov klesá, hlavne po pandémii.

Osobné skúsenosti a pohľad na integráciu

Stretla som sa s mnohými moslimami v Londýne a väčšina sú slušní ľudia. Je ťažké ich hádzať do jedného vreca, a ani to nechcem robiť, ale na druhej strane, ak niekto príde na moju biznis akciu a odmietne mi podať ruku, pretože jeho náboženstvo nedovoľuje mu dotknúť sa inej ženy, tak sa nad tým pozastavím.

Ak by som ja prišla do Saudskej Arábie nezahalená v hidžábe, tak by ma poslali do väzenia, ale keď on príde do Európy a nechce mi podať ruku, tak ja to mám rešpektovať, aj keď sa to v Európe považuje za obrovskú drzosť.

Financovanie mešít a vplyv Saudskej Arábie

V Londýne máme mešity, problém je, že ich sponzoruje Saudská Arábia, ktorá nielen má hrozný postoj k ženám, ale aj praktikuje šaría zákon. Kauza o šaría zákone v Londýne bola pred pár rokmi, keď extrémistické skupiny diskutovali o uvedení tohto zákona do praxe v určitých moslimských častiach Londýna.

Protesty a spoločenské napätie

Čo sa týka protestov na zastavenie vojny v Palestíne, aj čo sa týka Ukrajiny, boli veľké protesty. Každý má právo na protesty, ale tie palestínske zablokovali stanice vlakov a zneuctili pamiatku ukončenia prvej svetovej vojny.

Video, ktoré sa stalo virálnym v Anglicku, ukazuje Palestínčana, ako na proteste vedľa policajta kričí „Smrť všetkým Židom“. Napriek tomu nebol za svoje konanie potrestaný.

Londýn a jeho budúcnosť

Chodím ulicami Londýna a hovorím si, že Európa má problém. Anglicko odišlo z Európskej únie, aby zabránilo návalu migrantov, ale stalo sa o to viac závislými na Indii, Saudskej Arábii, Blízkom východe, Číne a Amerike. Všetky tieto krajiny nielen skupujú pozemky, ale aj víza pre svojich ľudí. Saudská Arábia nedávno kúpila aj letisko Heathrow.

Osobná skúsenosť a rozhodnutie

V Londýne som zaznamenala, že hotely sú plné prisťahovalcov bez víz, ktorí utekajú pred vojnou, pričom väčšinou ide o mužov arabského pôvodu žijúcich si bez starostí, často financovaných bez zjavnej práce.

Na mojej poslednej obchodnej akcii som sa zoznámila s veľmi milým a slušným Arabom. Počas našej konverzácie som zistila, že býva v hoteli financovanom vládou, keďže čaká na udelenie azylu. Čas si kráti fajčením hašiša a nečinnosťou. Keď mi to rozprával s úsmevom, naozaj ma to prekvapilo.

V Londýne je viac ako 10 000 bezdomovcov, medzi ktorými sú aj britskí veteráni. Napriek tomu sú hotely plné a financované vládou, aby poskytli útočisko prisťahovalcom, ktorí hneď po príchode do krajiny porušujú zákon fajčením nelegálnych substancií.

Po 6 rokoch odchádzam cestovať po Európe a začnem v Taliansku, kde stále dúfam, že je väčšina kresťanov a zdravý európsky rozum…

Viac o mne na mohom insta: @nicole_ven a Youtube Nicole Ven Videos

Len 14 pozretí – a takmer som sa ocitla na Netflixe!

10.04.2024

Prečo tvorím videá? Videnia, lajky, virálny úspech? A čo tak jednoducho láska k tvorbe? Strihom videí som sa začala venovať už v 13 rokoch. Každopádne dnešný svet ma láka tvoriť iba pre virálny úspech.

Londýn po Brexite

22.02.2024

Finančná Realita v Londýne Priemerná mzda v Londýne je podľa prieskumov približne £41,000, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako slušný príjem. Avšak, keď sa pozriete bližšie na inzeráty, zistíte, že mnoho pozícií v oblasti korporátneho marketingu a videoprodukcie ponúka platy okolo £26,000. Vysoké platy nad £41,000 sú často vyhradené pre top manažérov a [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.

izrael, gaza, rafah

Izrael zaútočil na tábor v Rafahu len niekoľko minút po rozhodnutí súdu v Haagu

24.05.2024 20:44

Medzinárodný súdny dvor Izraelu nariadil, aby okamžite zastavil ofenzívu v tomto meste na juhu Pásma Gazy.

nicoleven

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 3381x
Priemerná čítanosť článkov: 1127x

Autor blogu

Kategórie