Založ si blog

Ako zo mňa Londýn urobil asociála

Nedávno som objavila vnútorné neistoty, ktoré vychádzajú z bývania vo veľkých mestách a to, čo zažívam počas môjho sólo cestovania. Len desať dní po začiatku mojej cesty som sa už veľa naučila o rôznych kultúrach a, čo je ešte dôležitejšie, o sebe samej.

Očakávala som určitý sebapoznávací proces, ale nevedela som, do akej miery si uvedomím svoje vlastné neistoty. Toto uvedomenie je výrazne ovplyvnené mojím pobytom (6 rokov vrátane pandémie) ako živnostník ohľadom tvorby videí v Londýne, meste, ktoré sformovalo veľkú časť môjho súčasného myslenia.


Život vo veľkom meste verzus život na dedine

Život vo veľkom meste, ako je Londýn, prináša svoje vlastné sociálne normy. Napríklad, môžete ísť do obchodu, zobrať si, čo potrebujete, použiť samoobslužnú pokladňu a odísť bez toho, aby ste s kýmkoľvek hovorili. To isté platí o návšteve kina. Keď idete do reštaurácie, môžete oskenovať QR kód a objednať si bez toho, aby ste vydali zo svojich úst jedinú slabiku. Pošta je to isté. Mohla by som pokračovať. Najhoršie na tom je, že mladí ľudia tieto spôsoby preferujú.

Táto pohodlnosť vytvára prostredie, kde sa stáva asociálnosť normou.
Keď kráčate po ulici, nikto si vás nevšíma. Táto anonymita môže byť oslobodzujúca, ale tiež vyvoláva pocit neistoty.

Keď idem nakupovať s mojim otcom, nikdy nechce ísť k samoobslužným pokladniam, nie preto, že by sa bál technológie, ale preto, že sa chce rozprávať s predavačkami. Veľakrát som sa ho snažila presvedčiť, aby si založil konto v stávkovej kancelárii online, aby tam nemusel chodiť, ale celá pointa je v tom, že on tam chodiť chce, aby mal kontakt s ľuďmi.

V Londýne ľudia nosia slúchadlá a snažia sa vás ignorovať. Na dedine sa na vás každý pozerá, kým nepoviete „ahoj“.

Čo je lepšie?

Život na dedine mi ukázal, ako veľmi túžim po anonymite a ako nepohodlne sa cítim byť stredobodom pozornosti. Ale je to zlé cítiť sa nepohodlne? Nie je to súčasťou procesu osobného rastu? Je pohodlné každý deň jesť McDonalds alebo pizzu a neriešiť fitko, ale je to pre nás dobré?

Vždy keď vyjdem z domu v Talianskej dedine, musím komunikovať, niekedy v inom jazyku, používajúc gestá. Moje myšlienky sú: Budem vyzerať hlúpo; čo si o mne myslia?; nechcem dnes s nikým hovoriť…

Výzvy sólo cestovania


Sólo cestovanie zvýraznilo moje neistoty. Každá interakcia sa zdá byť prekážkou. Napríklad, nedávno som išla na bicykli 6 km do kopca v 33 stupňoch a autá doslova spomaľovali, aby sa na mňa pozreli. Bez toho, aby som bola paranoidná, vedela som, že o mne hovoria. Keď som sa vrátila, stretla som týchto ľudí a potvrdili mi, že o mne hovorili. Mali sme pekný rozhovor o fitnes, takže nakoniec to bola dobrá interakcia.
Toto neustále nutkanie komunikovať a strach z posudzovania boli náročné, ale aj poučné.
Na druhej strane sa cítim slávna a možno by som si mala užívať túto popularitu. Lol.

Návrat k základom


Život na dedine ma prinútil vrátiť sa k základom. Na rozdiel od pohodlia mestského života, kde je všetko na dosah kliknutia, tu musím plánovať a viac komunikovať. Jednoduché úlohy ako získanie jedla, oprava bicykla, návšteva pošty, všetko vyžaduje hovoriť s ľuďmi.
Toto bolo významné prispôsobenie, ale aj nevyhnutné. Je to pripomienka, že ľudská interakcia je dôležitá a technológia by ju nemala úplne nahradiť.


Nemyslím si, že by som si to uvedomila bez opustenia Londýna. Zostala by som vo svojej bubline navždy. Odkiaľ si myslíte, že prichádza všetka táto úzkosť a depresia novej generácie? Ok, existuje mnoho dôvodov, ale zostať doma, sledovať Netflix a vyhýbať sa akejkoľvek ľudskej interakcii tvárou v tvár nepomáha!

Konfrontácia s neistotami


Táto cesta ma prinútila čeliť svojim neistotám priamo. Strach z posudzovania a nepohodlie neustálej pozornosti bolo ťažké zvládnuť. Avšak, tieto skúsenosti ma učia odolnosti a dôležitosti vystúpenia zo svojej komfortnej zóny. Sólo cestovanie tieto pocity zosilňuje, takže každé malé víťazstvo sa zdá byť monumentálne.

Prijatie zmien


Nakoniec je táto cesta o prijatí zmien a učení sa žiť mimo svojej komfortnej zóny. Je to o uvedomení si dôležitosti sociálnych interakcií a nebezpečenstvách prílišného spoliehania sa na digitálne pohodlie. Ako pokračujem v svojich cestách, cieľom je stať sa pohodlnejšou s týmito výzvami a rásť z nich.

Ak máte záujem sledovať moju cestu, môžete ma sledovať na TikTok, Instagram alebo sa prihlásiť na odber môjho YouTube kanála. Dajte mi vedieť, či sa stotožňujete s týmito pocitmi introverzie a či si myslíte, že byť asociálny je v dlhodobom horizonte skutočne prospešné. Navigujme túto cestu spolu, krok za krokom.


Pre akékoľvek dary a podporu môžete použiť môj Paypalme.

Ako sa vyhnúť vyhoreniu a zostať produktívna ako živnostníčka?

20.06.2024

Už šesť rokov pracujem v Londýne na živnosť ako kameramanka, školiteľka a konzultantka. Tu sú moje skúsenosti, ako sa vyhnúť vyhoreniu a čo robiť, ak ho už pociťujete. Tento blog je pre každého, kto začína, ale aj pre tých, ktorí už tvrdo pracujú na svojom biznise. Nezáleží na situácii, musíte si pamätať, že najdôležitejšia vec pre poskytovanie najlepšieho [...]

Studená pizza a cestoviny zo sáčku za 23 eur. Moja talianska dovolenka

18.06.2024

Musím povedať ako Marián Čekovský, nie je to až tak zlé. Moja predstava bola vlastne ako z filmu s Juliou Roberts. Instagram a TikTok mi dali určitú predstavu, ako si užijem jedlo, najlepšie cestoviny a pizzu na svete. Preto som si rezervovala Airbnb v dedine, ktorá je na takom kopci, ktorý musím vyšľapať na bicykli, aby som vypálila všetky kalórie, ktoré som absorbovala. [...]

Mala by sa žena báť cestovať sama? Moja skúsenosť

09.06.2024

Svet je navrhnutý tak, aby vás vystrašil. Toto je bežné nielen u správ a mainstreamových médií, ale aj u všetkých thrillerov a hororových filmov, ktoré konzumujeme. Spoločnosť je ľahšie kontrolovateľná, ak do každého vnesiete strach: predsudky, rasizmus, strach akéhokoľvek druhu.Napriek tomu, že to hovorím, bola som obeťou sexuálneho obťažovania na svojej sólo ceste [...]

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.

Chorvatsko vojensky areal

Čech, ktorému granát zabil malého syna, hľadal vojenské predmety. Prečo Chorváti neoplotili armádne cvičisko?

22.06.2024 16:15

Treba armádou využívaný areál kompletne uzavrieť alebo stačí, keď návštevníci budú používať zdravý rozum?

Grécko Rodos požiare lesné ľudia evakuácia

Turisti z jachty ohňostrojom zapálili grécky ostrov Hydra

22.06.2024 15:42, aktualizované: 17:55

Niektorí ľudia sa napriek neustálym varovaniam správajú nezodpovedne a k vzniku požiarov tak v tomto suchom a horúcom počasí prispievajú.

nicoleven

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 10576x
Priemerná čítanosť článkov: 1058x

Autor blogu

Kategórie